Providing you the best range of jsw metal roofing sheet and jsw galvanized roofing sheets with effective & timely delivery.
Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 0.40-0.60 |
| Material | Galvanized Iron |
| Surface Treatment | Galvanized+Color Coated+Galvalume |
| Brand | JSW |
| Length | 20 ft, 10 ft, 12 ft, 14 ft, 16 ft, 8 ft, 18 ft |
| Width | 1220 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Square Meter
Get Latest Price
| Sheet Thickness | 0.50 mm |
| Sheet Width | 1220 mm |
| Material Grade | AZ150 |
| Thickness | 0.50 mm |
| Coating Type | PPGI |
| Color | Blue |
| Sheet Length | 30 ft |
| Surface Finish | Glossy |
| Application Area | Commercial |
| Country of Origin | India |
Get Latest Price
| Thickness | 0.40 mm |
| Brand | JSW |
| Usage/Application | Commercial |
| Color | Blue |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Shape | Curved |
| Country of Origin | Made in India |
Vinit Rathod (Director)
Manmohan Ispat Private Limited
B-316/317, 3rd Floor, Kalpataru Plaza, 224, Bhavani Peth
Pune - 411002, Maharashtra, India