Leading Manufacturer of puf sandwich panel and puf sandwich wall panel from Pune.
₹ 1100 / Square Meter Get Latest Price
| Panel Thickness | 30mm to 15 mm |
| Thickness | 10mm |
| Core Density | 30 kg/m³ |
| Panel Length | 1.120mm |
| Usage/Application | Roofing |
| Material | PUF |
| Color | White |
| Sheet Material | PPGL |
| Panel Width | 1000 mm |
| Sheet Thickness | 0.40 mm |
| Joint Type | Tongue And Groove |
| Insulation Type | PUF |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1100 / Square Meter Get Latest Price
| Thickness | 50 mm |
| Usage/Application | Roofing |
| Brand | Manmohan |
| Color | White |
| Material | Puf |
₹ 1100 / Square Meter Get Latest Price
| Panel Thickness | 30mm to 150mm |
| Sheet Thickness | 0.45 mm |
| Core Density | 30 kg/m³ |
| Sheet Material | PPGL |
| Application | Wall, Cold Room |
| Panel Width | 1000 mm |
| Surface Profile | Micro Rib |
| Joint Type | Tongue And Groove |
| Insulation Type | PUF |
Vinit Rathod (Director)
Manmohan Ispat Private Limited
B-316/317, 3rd Floor, Kalpataru Plaza, 224, Bhavani Peth
Pune - 411002, Maharashtra, India