Pioneers in the industry, we offer stainless steel gutter and frp industrial roof rainwater gutter from India.
₹ 200 / running meter Get Latest Price
| Material | Steel |
| Automation Grade | Manual |
| Usage/Application | Rain water harvesting, drainage of water |
| Size | 110 mm to 200 mm |
| Color | Silver |
| Surface Treatment | Galvanised, Galvalume, GP, Color Coated, Pre Painted |
| Tensile Strength | 240MPA TO 550MPA |
| Brand | JSW |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 2 mm |
Minimum order quantity: 1 running meter
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Surface Treatment | HR,COLOR COATED |
| Material | FRP |
| Brand | JSW |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Rain Gutter |
Minimum order quantity: 1 Piece
Vinit Rathod (Director)
Manmohan Ispat Private Limited
B-316/317, 3rd Floor, Kalpataru Plaza, 224, Bhavani Peth
Pune - 411002, Maharashtra, India