We are a leading Manufacturer of tile profile sheet from Pune, India.
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Thickness Of Sheet | 5mm |
| Material | Steel / Stainless Steel |
| Brand | Jindal |
| Color | Red |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Coating Thickness | 0.50mm ,0.47mm 0.45mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 1000*1000 mm, 1200*600 mm, 800*800 mm, 600*600 mm, 500*500 mm |
Vinit Rathod (Director)
Manmohan Ispat Private Limited
B-316/317, 3rd Floor, Kalpataru Plaza, 224, Bhavani Peth
Pune - 411002, Maharashtra, India